QSCert Sertifikatlaşma Orqanının Azərbaycan Respublikasındakı təmsilçisi və tərəfdaşı olan „Certifica“ MMC-nin ofisində qiymətləndirilmə auditi keçirilmişdir
05 iyun 2024-cü il tarixində QSCert Sertifikatlaşma Orqanının Azərbaycan Respublikasındakı təmsilçisi və tərəfdaşı olan „Certifica“ MMC-nin ofisində qiymətləndirilmə auditi keçirilmişdir.
Audit QCSert Sertifikatlaşma Orqanının Auditoru Roman Sluch tərəfindən keçirilmişdir. Auditdə „Certifica“ MMC tərəfindən sertifikatlaşma və nəzarət auditlərinin təşkili və keçirilməsinin beynəlxalq və daxili normativ sənədlərin tələblərinə uyğunluğu qiymətləndirilmişdir. Audit çərçivəsində sənədlər və qeydlərə baxış keçirilmiş, vitnes audit vasitəsilə auditin yerlərdə keçirilməsi müşahidə edilmişdir. Vitnes audit ISO 9001:2015 Standartı əsasında sertifikatlaşdırılmış “Kaspian Education Center” MMC-də ilk nəzarət auditi çərçivəsində  baş tutmuşdur.  Qiymətləndirmə auditi gedişində ciddi uyğunsuzluq aşkar edilməmiş, yaxşılaşdırma üzrə bir sıra tövsiyələr verilmişdir. Ümumi audit nəticələrinə əsasən “Certifica” MMC-nin təqdim etdiyi xidmətlərin keyfiyyət göstəriciləri yüksək ballarla qiymətləndirilmişdir.

5 июня 2024 года в офисе ООО «Сертифика», представителя и партнера Органа по сертификации QSCert в Азербайджанской Республике, был проведен оценочный аудит.
Аудит проводился аудитором Органа по сертификации QCSert Романом Случом. В ходе аудита оценивалось соответствие организации и проведения сертификационных и надзорных аудитов ООО «Сертифика» требованиям международных и отечественных нормативных документов. В рамках аудита были изучены документы и записи, а также проведено наблюдение за ходом аудита на месте. Наблюдательный аудит проводился в рамках первого надзорного аудита в ООО «Каспийский образовательный центр», сертифицированном по стандарту ISO 9001:2015. В ходе оценочного аудита не было выявлено серьезных несоответствий, был дан ряд рекомендаций по улучшению. По итогам аудита показатели качества услуг, предоставляемых ООО «Сертифика», получили высокую оценку.