Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyində İnformasiya Texnologiyaları və Məlumat İdarəetmə Mərkəzinə beynəlxalq sertifikatları təqdimetmə mərasimi keçirilmişdir
28 noyabr 2023-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyində İnformasiya Texnologiyaları və Məlumat İdarəetmə Mərkəzinə beynəlxalq sertifikatları təqdimetmə mərasimi keçirilmişdir.
Mərasimdə çıxış edən İTMİM rəhbəri Aqşin Məcidov müəssisədə qurulan ISO 9001:2015 (Keyfiyyəti İdarəetmə Sistemi) və ISO 10006:2017 (Layihələrdə Keyfiyyəti İdarəetmə Sistemi) standartları barədə məlumat verdi, həyata keçirilən islahatları qonaqların diqqətinə çatdırdı. Daha sonra çıxış edən pmo.az MMC-nin Rəşad İbrahimov İTMİM-də həyata keçirilən məsləhət xidməti və bu xidmət çərçivəsində görülmüş işlər barədə fikirlərini bölüşdü. Tədbirdə çıxış edən QSCert sertifikatlaşma qurumunun Azərbaycan Respublikasındakı rəsmi təmsilçisi olan Certifica MMC-nin rəhbəri Teymur Muradov İnformasiya Texnologiyaları və Məlumat İdarəetmə Mərkəzində həyata keçirilən sertifikatlaşma işləri barədə qonaqlara məlumat verdi. T. Muradov İTMİM-də beynəlxalq standartlar əsasında qurulan idarəetmə sistemi barədə də öz fikirlərini bölüşdü. Sonda müəssisəyə beynəlxalq sertifikatlar təqdim edildi.

28 ноября 2023 года состоялась церемония вручения международных сертификатов Центру информационных технологий и управления информацией при Министерстве экономики Азербайджанской Республики.
Выступая на церемонии, руководитель Центра информационных технологий и управления информацией Агшин Меджидов представил информацию о внедренных на предприятии стандартах ISO 9001:2015 (Система менеджмента качества) и ISO 10006:2017 (Система менеджмента качества в проектах), а также рассказал гостям о проводимых реформах. Затем выступил Рашад Ибрагимов из ООО «pmo.az», который поделился своим мнением о консалтинговых услугах, предоставляемых в Центре информационных технологий и управления информацией, и о проделанной в рамках этой услуги работе. Выступая на мероприятии, руководитель ООО «Certifica», официального представителя органа по сертификации QSCert в Азербайджанской Республике, Теймур Мурадов проинформировал гостей о работе по сертификации, проводимой в Центре информационных технологий и управления информацией. Т. Мурадов также поделился своим мнением о системе менеджмента, созданной в Центре информационных технологий и управления информацией на основе международных стандартов. В завершение были вручены предприятию международные сертификаты.